fbpx

Buduj w przyjaznej nowoczesnej technologii z TOP HOUSE 1000

Drewniany dom prefabrykowany

Współczesna branża budowlana oferuje wiele możliwości w zakresie stawiania domów.

Od całkiem tradycyjnych po nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Ostatecznie to priorytety inwestora decydują o wyborze odpowiedniego sposobu przeprowadzenia realizacji.

Jak powstaje drewniany dom prefabrykowany?

Szybko. To pierwsza i bardzo prawdziwa odpowiedź na postawione pytanie.

Co ważne, pośpiech nie powoduje obniżenia jakości budynku, a ekspresowa realizacja wynika ze specyfiki i możliwości, jakie stawia przed nami technologia prefabrykatów.

Na podstawie projektu budynku w fabryce, w atmosferze ochronnej, przygotowywane są gotowe elementy będące częściami konstrukcji domu. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są prefabrykaty jest drewno KVH (niem. Konstruktionsvollholz – drewno budowlane), dedykowane do budownictwa mieszkaniowego.

Drewno KVH poddawane jest suszeniu w specjalnych komorach, odpowiednio sortowane oraz strugane czterostronnie. Dzięki temu powstaje lity budulec, niemal zupełnie pozbawiony wilgoci, a co za tym idzie stabilny i trwały. Prefabrykaty wykonywane są z dużą dokładnością i na każdym etapie poddane zostają kontroli jakości.

Kolejnymi elementami składowymi stanowiącymi dopełnienie zastosowanego rozwiązania w zakresie izolacji są: aktywna membrana proizolacyjna oraz materiały izolacyjne STEICO otaczające dom „funkcjonalnym płaszczem” i regulujące poziom wilgoci wewnątrz budynku.

Dodatkowo stosowany jest materiał wykończeniowy (Płyta MFP) oraz wzmocnienie ścian w postaci płyty Fermacell.

Powstałe prefabrykaty przewożone są na działkę inwestora i montowane na przygotowanych wcześniej fundamentach lub płycie fundamentowej. Kolejnym etapem jest wykończenie budynku do stanu określonego warunkami umowy. Proces produkcji i montażu to około 3 miesiące. Warunki atmosferyczne nie stanowią ograniczeń – prace mogą być prowadzone o każdej porze roku. Proponowane projekty prefabrykowanych domów drewnianych: http://tophouse1000.pl/projekty-domow/. Na naszej stronie można sprawdzić szacunkowy koszt planowanej realizacji http://konfigurator.tophouse1000.pl/

Zapraszamy do współpracy!

Zobacz również

dom parterowy czy piętrowy

Dom parterowy czy piętrowy?

Drewniany dom prefabrykowany w technologii szkieletowej może zostać zbudowany w dowolnej formie - to od…
Czytaj więcej
dom prefabrykowany

Prefabrykowany dom drewniany to doskonała efektywność energetyczna

Już w przyszłym roku czekają nas zmiany w prawie budowlany, które będą obowiązywały na terenie…
Czytaj więcej
pokrycie dachowe

Drewniany dom prefabrykowany – jakie pokrycie dachu wybrać?

Jaki dach będzie najlepszy dla prefabrykowanego domu drewnianego? Z tym pytaniem będzie musiał się zmierzyć…
Czytaj więcej