Projekt domu czy działka - co należy wybrać najpierw? | TopHouse1000

Projekt domu czy działka – co należy wybrać najpierw?

Budujemy prefabrykowany dom drewniany

Wizja dotycząca własnego domu to absolutna podstawa działania. Bardzo dobrze, jeśli potrafimy dokładnie określić nasze wymagania dotyczące budynku, który ma stać się dla nas domem. Istotne, aby już na etapie wyboru działki mieć na uwadze nasze preferencje i czynniki, które pozwolą na stworzenie wymarzonej przystani.

Podczas zakupu działki istotna jest jej wielkość i lokalizacja. Jeśli mamy wybór, to warto zdecydować się na działkę budowlaną z dostępnymi mediami (uzbrojoną). To znacząco przyspieszy procedury związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Znając powierzchnię zabudowy możemy określić jakiej wielkości terenu potrzebujemy. Należy pamiętać o przyjętych standardach dotyczących odległości budynku od granicy działki. W zależności od tego czy ściana posiada okno są to 3 lub 4 metry.

Ostateczna forma projektu może zostać zatwierdzona dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy. Tutaj mogą pojawić się w określone wymagania dotyczące wielkości domu, kąta nachylenia dachu czy liczby kondygnacji, dlatego warto z odpowiednim wyprzedzeniem zdobyć informacje na ten temat. Wnioskując o warunki zabudowy w urzędzie gminy należy podać wstępne specyfikacje projektów, które nas interesują.

Plan zagospodarowania przestrzennego to nasz sprzymierzeniec. Oprócz tego, że może zmodyfikować nasze plany budowlane daje możliwość sprawdzenia, co w przyszłości, będzie mogło  stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie naszej działki – to bardzo ważna informacja.

Podsumowując najlepiej jednocześnie wybrać działkę i projekt podchodząc do sprawy całościowo. Gotowe projekty domów od TOP HOUSE 1000 dają szerokie spektrum możliwości, a co ważne mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i prawnie określonych wymagań. Zapraszamy do działu PROJEKTY DOMÓW .

Chcesz szybko zbudować wymarzony dom? Prefabrykowany dom drewniany to rozwiązanie idealne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Zobacz również

Ogrzewanie podłogowe w prefabrykowanym domu drewnianym

Uzyskanie ciepła dla domu to bardzo ważna kwestia, którą należy starannie przemyśleć. Konstrukcja i technologia…
Czytaj więcej
wylewka

Wylewka cementowa czy wylewka anhydrytowa – grunt to dobry wybór!

Tym razem garść informacji technicznych, które mogą okazać się pomocne podczas podejmowania decyzji przy budowie…
Czytaj więcej
Drewniany dom prefabrykowany

Buduj w przyjaznej nowoczesnej technologii z TOP HOUSE 1000

Współczesna branża budowlana oferuje wiele możliwości w zakresie stawiania domów.
Czytaj więcej