fbpx

Dlaczego warto zbudować prefabrykowany dom w Polsce?

Decyzja o budowie prefabrykowanego domu o konstrukcji szkieletowej to zdecydowanie dobry, chociaż wciąż mało popularny wybór dla warunków atmosferycznych i klimatycznych panujących w Polsce. Odpowiednio dostosowane normy budowlane, co do poziomu bezpieczeństwa i jakości, dokładnie określają  wymogi konstrukcyjne budynku, ochronę przeciwpożarową, wytyczne dla instalacji elektrycznych i wodno- kanalizacyjnych.

Nie ma tutaj miejsca na przypadki, a każdy budynek- tak jak w technologii murowanej musi zostać zatwierdzony przez uprawnioną osobę.

1.Szybki czas realizacji i duża tolerancja na czynniki zewnętrzne – montaż konstrukcji może być wykonywany o dowolnej porze roku, w zmiennych warunkach pogodowych. Nie wpływa to na jakość elementów konstrukcji, a gotowy budynek może zostać oddany do użytku w ustalonym terminie. Dzięki temu inwestor może stać się szczęśliwym posiadaczem własnego domu w 3 miesiące.

2.Rzetelność i gwarancja wykonania– wykonawca odpowiedzialny jest za prowadzenie pracy od otrzymania projektu do oddania budynku zleceniodawcy w stanie deweloperskim. Dodatkowo na postawiony w ten sposób dom otrzymujemy 30-letnią gwarancję. To doskonała alternatywa dla domów murowanych, gdzie praca ekip budowlanych ściśle uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

3.Trwałość i bezpieczeństwo– ciężka konstrukcja prefabrykatów oraz precyzja montażu gwarantuje odporność gotowego domu na czynniki zewnętrzne. Konstrukcyjne drewno lite (KVH) jako nowoczesny certyfikowany materiał budulcowy prefabrykowanych domów drewnianych znacznie zmniejsza ryzyko pożaru.

4. Zabezpieczenie przed wilgocią oraz stabilność temperatury wewnątrz budynku– wypracowana i zweryfikowana  na przestrzeni lat technologia, zakłada zastosowanie skutecznej termoizolacji. W efekcie temperaturę we wnętrzu domu łatwiej dostosować do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

5. Oszczędna eksploatacja i ekologia optymalnie zaprojektowanego domu– specyfika prefabrykowanych domów pozwala na ich wydajne ogrzewanie. Dzięki temu można zdecydować się na najwygodniejszą formę ogrzewania domu bez nadwyrężania budżetu. Mniejsze nakłady energii to czysta korzyść dla środowiska.

6. Polska jest jednym z największych producentów prefabrykowanych domów szkieletowych– warto skorzystać z nowoczesnego zaplecza produkcyjnego i fachowej kadry na terenie naszego kraju.

Zobacz również

drewniany dom prefabrykowany

Drewniany dom prefabrykowany – najważniejsze cechy

Zajmujemy się budową drewnianych domów prefabrykowanych na terenie  całego kraju. W tym czasie zdobyliśmy cenne…
Czytaj więcej
dom-energooszczedny

Dom pasywny i energooszczędny – eko trendy w budownictwie

Zbudowanie domu pasywnego to duże wyzwanie, które wymaga bezbłędnego projektu, doświadczonej ekipy i inwestycji w…
Czytaj więcej
dom parterowy czy piętrowy

Dom parterowy czy piętrowy?

Drewniany dom prefabrykowany w technologii szkieletowej może zostać zbudowany w dowolnej formie - to od…
Czytaj więcej