fbpx

Domy drewniane-prefabrykowane: poprawna konstrukcja i dobre praktyki

Domy drewniane-prefabrykowane

Własny dom to bezpieczeństwo i wygoda. Nic dziwnego, że kiedy podejmujemy decyzję o jego budowie pojawia się wiele dylematów.

Pytanie, które często słyszymy od naszych Klientów dotyczy tematu wilgoci, pleśni i grzybów, w prefabrykowanych domach drewnianych. Odpowiedź na pytanie jest  złożona, ale mamy w tym zakresie bardzo dobre wiadomości. Pamiętajmy, że rozsądna ilość wilgoci jest potrzebna w domowym powietrzu. Problem zaczyna się kiedy jest jej zdecydowanie za dużo. Powodów takiego stanu może być wiele. Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia domowników,  trwale uszkodzić budynek oraz w konsekwencji obniżyć jego atrakcyjność i wartość rynkową.

Podstawowe zasady, dzięki którym unikniemy problemów z nadmierną wilgocią w domu:

1.Dobra izolacja płyty fundamentowej od gruntu. Dzięki temu wilgoć z podłoża nie będzie przenikać do wnętrza domu. W TOPHOUSE 1000 tworzymy izolację termiczną z płyt styropianowych (styrodurowych) w dwóch warstwach gr. 10cm oraz wykonujemy izolację przeciwwilgociową.

2. Szczelność domu, czyli ocieplenie i izolacja termiczna za pomocą wysokiej jakości materiałów: http://tophouse1000.pl/technologie/sciany-nosne/

3. Szczelne i poprawnie zamontowane okna.

4. Solidnie pokryty i wykonany dach: http://tophouse1000.pl/technologie/dach/

5. Sprawna wentylacja i regularne wietrzenie budynku

Wszystkie z wymienionych zasad są spełnione w naszych prefabrykowanych domach szkieletowych. Przygotowując dla Państwa domy działamy metodycznie, według wypracowanych przez wiele lat zasad – nie ma tutaj miejsca na przypadki.

Można śmiało uznać, że poprawnie wykonany z prefabrykatów budynek, będzie budowlą odporną na wilgoć i pleśń. Nie bez znaczenia pozostają dobre praktyki mieszkańców, którzy chcąc zapobiec powstawaniu nadmiernej wilgoci powinni pamiętać o regularnym wietrzeniu, suszeniu prania w odpowiednich warunkach lub na zewnątrz oraz dbać o prawidłowy stan wentylacji. Brak problemów z nadmierną wilgocią to zasługa dobrej cyrkulacji powietrza oraz solidnego wykonania domu.

Zobacz również

drewniany dom prefabrykowany

Drewniany dom prefabrykowany – najważniejsze cechy

Zajmujemy się budową drewnianych domów prefabrykowanych na terenie  całego kraju. W tym czasie zdobyliśmy cenne…
Czytaj więcej
dom-energooszczedny

Dom pasywny i energooszczędny – eko trendy w budownictwie

Zbudowanie domu pasywnego to duże wyzwanie, które wymaga bezbłędnego projektu, doświadczonej ekipy i inwestycji w…
Czytaj więcej
dom parterowy czy piętrowy

Dom parterowy czy piętrowy?

Drewniany dom prefabrykowany w technologii szkieletowej może zostać zbudowany w dowolnej formie - to od…
Czytaj więcej