Domy drewniane-prefabrykowane: poprawna konstrukcja i dobre praktyki | TopHouse1000

Domy drewniane-prefabrykowane: poprawna konstrukcja i dobre praktyki

Domy drewniane-prefabrykowane

Własny dom to bezpieczeństwo i wygoda. Nic dziwnego, że kiedy podejmujemy decyzję o jego budowie pojawia się wiele dylematów.

Pytanie, które często słyszymy od naszych Klientów dotyczy tematu wilgoci, pleśni i grzybów, w prefabrykowanych domach drewnianych. Odpowiedź na pytanie jest  złożona, ale mamy w tym zakresie bardzo dobre wiadomości. Pamiętajmy, że rozsądna ilość wilgoci jest potrzebna w domowym powietrzu. Problem zaczyna się kiedy jest jej zdecydowanie za dużo. Powodów takiego stanu może być wiele. Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia domowników,  trwale uszkodzić budynek oraz w konsekwencji obniżyć jego atrakcyjność i wartość rynkową.

Podstawowe zasady, dzięki którym unikniemy problemów z nadmierną wilgocią w domu:

1.Dobra izolacja płyty fundamentowej od gruntu. Dzięki temu wilgoć z podłoża nie będzie przenikać do wnętrza domu. W TOPHOUSE 1000 tworzymy izolację termiczną z płyt styropianowych (styrodurowych) w dwóch warstwach gr. 10cm oraz wykonujemy izolację przeciwwilgociową.

2. Szczelność domu, czyli ocieplenie i izolacja termiczna za pomocą wysokiej jakości materiałów: http://tophouse1000.pl/technologie/sciany-nosne/

3. Szczelne i poprawnie zamontowane okna.

4. Solidnie pokryty i wykonany dach: http://tophouse1000.pl/technologie/dach/

5. Sprawna wentylacja i regularne wietrzenie budynku

Wszystkie z wymienionych zasad są spełnione w naszych prefabrykowanych domach szkieletowych. Przygotowując dla Państwa domy działamy metodycznie, według wypracowanych przez wiele lat zasad – nie ma tutaj miejsca na przypadki.

Można śmiało uznać, że poprawnie wykonany z prefabrykatów budynek, będzie budowlą odporną na wilgoć i pleśń. Nie bez znaczenia pozostają dobre praktyki mieszkańców, którzy chcąc zapobiec powstawaniu nadmiernej wilgoci powinni pamiętać o regularnym wietrzeniu, suszeniu prania w odpowiednich warunkach lub na zewnątrz oraz dbać o prawidłowy stan wentylacji. Brak problemów z nadmierną wilgocią to zasługa dobrej cyrkulacji powietrza oraz solidnego wykonania domu.

Zobacz również

Ogrzewanie podłogowe w prefabrykowanym domu drewnianym

Uzyskanie ciepła dla domu to bardzo ważna kwestia, którą należy starannie przemyśleć. Konstrukcja i technologia…
Czytaj więcej
wylewka

Wylewka cementowa czy wylewka anhydrytowa – grunt to dobry wybór!

Tym razem garść informacji technicznych, które mogą okazać się pomocne podczas podejmowania decyzji przy budowie…
Czytaj więcej
Drewniany dom prefabrykowany

Buduj w przyjaznej nowoczesnej technologii z TOP HOUSE 1000

Współczesna branża budowlana oferuje wiele możliwości w zakresie stawiania domów.
Czytaj więcej