fbpx

Drewniany dom a ekstremalne zjawiska pogodowe

drewniany dom i pogoda

Przy temacie domów o konstrukcji szkieletowej nasuwa się pytanie, czy są one bezpieczne w kontekście coraz częściej występujących ekstremalnych zjawisk pogodowych. Odpowiadamy- tak są, i w poniższym tekście znajdziecie na to dowody.

Solidny fundament to podstawa trwałego domu, który ma służyć wiele lat. Dlatego jego wykonanie pozostawiamy ekspertom w tej dziedzinie. Płyty pod nasze konstrukcje wykonuje firma LUX HAUS www.termoplyta.pl/pl. Tak wykonana podstawa z pewnością spełni wszystkie wymagania nośne oraz termoizolacyjne.

Ściany wykonane z prefabrykatów drewnianych KVH są równie wytrzymałe jak ściany murowane. Ekstremalne zjawiska pogodowe związane z bardzo silnym wiatrem nie są w stanie w żaden sposób naruszyć solidnej konstrukcji. Docieplenie budynku wełną skalną zapewnia mu odpowiednią osłonę nie tylko przed zimnem, ale również przed porywistym wiatrem.

Tak przygotowany fundament oraz ściany, w połączeniu z konstrukcją drewnianą dachu, wykonaną w postaci więźby tradycyjnej lub wiązarowej, pozwalają na wybór dowolnego pokrycia dachowego. Nie będąc ograniczonym nośnością konstrukcji, możemy postawić nawet na najcięższy materiał jakim jest dachówka. Cokolwiek wybierzemy, możemy spać spokojnie, gdyż nawet podczas ekstremalnego wiatru,
dach pozostanie nieuszkodzony.

Na wszystkie wykonane przez nas elementy budynku udzielamy 30 lat gwarancji. Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo! Jesteśmy pewni, że nie ma takiej siły, która ruszy naszą pracę!

Zobacz również

drewniany dom wykończenie

Drewniany dom wykończ po swojemu!

Budowa drewnianego domu prefabrykowanego często nasuwa pytanie, czy przy stosowaniu materiałów wykończeniowych będziemy ograniczeni ich…
Czytaj więcej
Drewniany dom na szkodach górniczych

Drewniany dom na szkodach górniczych

Planujesz postawić swój wymarzony dom na terenach objętych szkodami górniczymi i pewnie masz sporo wątpliwości…
Czytaj więcej
historia domów drewnianych

Historia budowy domów drewnianych

Wybrałeś już swój wymarzony projekt oraz technologię budowy? To świetnie! Może warto więc dowiedzieć się…
Czytaj więcej