fbpx

Drewniany dom to zdrowie i ekologia

Drewniany dom to zdrowie i ekologia

Temat drewnianych domów prefabrykowanych chcemy rozpocząć od krótkiego stwierdzenia, dzięki któremu mamy nadzieję przekonać absolutnie wszystkich, że warto korzystać z oferowanej przez nas technologii. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że budownictwo
drewniane jeszcze nigdy nie było tak doskonałe. Aby przekonać się o prawdziwości naszej tezy zapraszamy do dalszej lektury artykułu.


Skupmy się na drewnie, ponieważ to absolutna podstawa, która tworzy szkielet wymarzonego domu. Musi zatem być trwała i odporna. Właśnie takie jest drewno KVH, z którego przygotowujemy nasze konstrukcje.W dawnych czasach budowano domy ze stosunkowo świeżego drewna bez odpowiedniej obróbki i impregnacji.
Sprawiało to, że w ścianach i dachu żyły mikroorganizmy oraz zamieszkiwało w nich robactwo, co miało negatywny wpływ na kondycję budynku.

Wraz z rozwojem świadomości i w miarę postępu czasu zaczęto modyfikować budulec i lepiej przygotowywać drewno. Było ono suszone, sezonowane i impregnowane.
Niestety bez specjalnych warunków niemożliwe było dokładne jego wysuszenie, a impregnaty stosowane do desek często były drażniące i chorobotwórcze dla domowników.
Obecnie wyeliminowane zostały te problemy, a budownictwo drewniane stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej metody murowania budynków.


Wypracowana sposób obróbki drewna to wynik kilkudziesięciu lat doświadczeń pozyskiwania surowca do budowy domu. Dom z litego drewna KVH (Konstruktionsvollholz)
Posiada doskonałe parametry izolacyjne i wytrzymałościowe. Przy wyborze odpowiedniego poziomu ocieplenia spełnia najwyższe standardy energooszczędności.

Materiał KVH został zaprojektowany specjalnie dla wymagań szkieletowego budownictwa mieszkaniowego i jako produkt finalny spełnia ściśle określone normy. Jego suszenie odbywa się w specjalnych komorach, następnie jest sortowane i strugane czterostronnie.
Niska wilgotność sprawia, że drewno nie ulega odkształceniu i jest stabilne wymiarowo.
Już sama struktura drewna uzyskana na drodze procesu produkcji sprawie, że nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków do ochrony drewna, to z kolei ogranicza ilość szkodliwych związków w środowisku.


Planujesz budowę i zastanawiasz się nad kosztami postawienia domu drewnianego?
Zapraszamy do skorzystania z naszego konfiguratora, który krok po kroku przeprowadzi przez proces budowy oraz wyliczy szacunkowy koszt inwestycji: http://konfigurator.tophouse1000.pl/

Zobacz również

dom ekologiczny

Ekologia, energooszczędność i minimalizm – jesteśmy na tak!

Domy z wielkiej płyty odeszły w zapomnienie, a miejsce państwowego budownictwa zastąpili
Czytaj więcej
drewniany dom prefabrykowany

Drewniany dom prefabrykowany – najważniejsze cechy

Zajmujemy się budową drewnianych domów prefabrykowanych na terenie  całego kraju. W tym czasie zdobyliśmy cenne…
Czytaj więcej
dom-energooszczedny

Dom pasywny i energooszczędny – eko trendy w budownictwie

Zbudowanie domu pasywnego to duże wyzwanie, które wymaga bezbłędnego projektu, doświadczonej ekipy i inwestycji w…
Czytaj więcej