Korzyści

Technologie wymagająca dużego wyspecjalizowania – wymaga dużej dokładności i dobrej znajomości wymagań technicznych. Podczas wykonywania prac nie ma obwiniania poprzedniego wykonawcy o błędy technologiczne, czy nie zgodne z projektem. Nasza firma wykonuje inwestycję od początku wraz z projektem, aż po ustalony z klientem stopień zaawansowania wykończenia budynku. Dalece posunięta prefabrykacja niweluje, a nawet uniemożliwia powstanie błędów, czy też brak odpowiedniego wymiarowania. Dom, każde pomieszczenie jest idealnie zgodne z projektem, co gwarantuje kontrola jakości naszej fabryki.

Zdrowy dom

drewniana, przyjazna dla człowieka konstrukcja, indywidualny mikroklimat wnętrza budynku, który polepsza warunki zdrowotne jego użytkowania.

Mały ciężar domu

Lekka konstrukcja szkieletowa domu drewnianego ogranicza wymiary fundamentów (niższe koszty).

Krótki czas budowy

Budowa domu w naszej technologii jest bardzo szybka trwa około 3 miesięcy. System wysoko zaawansowanej prefabrykacji omija problem kapryśnej pogody panującej na terenie naszego kraju oraz najbliżej sąsiadujących. Czas potrzebny do montażu budynku pod dach, na przygotowanej uprzednio płycie fundamentowej trwa ok. 3-4 dni.

Dobra ochrona cieplna

Konstrukcja dachu i ścian zewnętrznych wypełniona jest izolacją cieplną w całej grubości konstrukcji. Skandynawskie wzorce, sprawdzają się tym bardziej w Polsce i gwarantują niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię cieplną. Co za tym idzie koszt eksploatacji budynku jest znacznie niższy niż w technologii murowanej.

Sucha technologia

Budowa konstrukcji budynku to montaż elementów drewnianych przy użyciu gwoździ i metalowych łączników powoduje brak przerw technologicznych takich jak wiązanie z betonu, czy też schnięcie innych zapraw kładzonych „na mokro”.

Możliwość budowy domów w ziemi

Jedynym elementem wykonywanym na mokro jest fundament, pozostałe elementy można wykonywać także w niskich temperaturach.

Łatwość przebudowy

Lekka konstrukcja szkieletowa zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy, remonty i naprawy instalacji.

Mała grubość ścian zewnętrznych

Wypełnienie konstrukcji drewnianej izolacją cieplną ogranicza grubość ścian zewnętrznych, pozwalając powiększyć powierzchnię użytkową budynku (około 10%).