fbpx

Ogrzewanie podłogowe w prefabrykowanym domu drewnianym

Uzyskanie ciepła dla domu to bardzo ważna kwestia, którą należy starannie przemyśleć. Konstrukcja i technologia budowy prefabrykowanych domów drewnianych pozwala na skorzystanie z wielu źródeł energii, ponieważ dzięki skutecznej izolacji i dobrze zaprojektowanej bryle potrzebna jest stosunkowo mała ilość energii do ogrzania przestrzeni mieszkalnej. Równie ważny jest wybór technologii, która uzyskane ciepło rozprowadzi po naszym domu.

Już na etapie projektowania należy wskazać rodzaj instalacji grzewczej, ponieważ tylko poprawny i rzetelny projekt pozwoli na przygotowanie wydajnego systemu. W naszym konfiguratorze do wyboru, zgodnie z ofertą, mamy ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie płytowe. Tym razem bliżej przyjrzymy się pierwszemu z nich.

Ogrzewanie podłogowe ściśle związane jest z zastosowanie płyty fundamentowej, która pełni ważną rolę w jego funkcjonowaniu. Zapewnia ona świetną izolację od podłoża oraz mogą zostać  umieszczone w niej przewody grzewcze. Rozmieszczenie elementów instalacji grzewczej pozwala na szybkie i równomierne ogrzanie pomieszczeń oraz stworzenie komfortowych warunków dla funkcjonowania domowników. Dzięki niewielkim różnicom temperatury w przestrzeni mieszkalnej zmniejsza się cyrkulacja powietrza, a co za tym idzie obieg kurzu – dlatego rozwiązanie jest szczególnie przyjazne dla alergików i osób cierpiących na schorzenia górnych  dróg oddechowych. Wybór opisanego systemu pozwala także na uniknięcie strefy przegrzania. Dodatkową zaletą jest aspekt wizualny, ponieważ taki rodzaj instalacji pozostaje niewidoczny.

Ogrzewanie podłogowe, będzie świetnie współpracowało z praktycznie każdym rodzajem wykończenia podłogi. Musimy pamiętać, że materiał, z którego będzie wykonana podłoga musi być dobrym przewodnikiem ciepła. Świetnie sprawdzą się tutaj płytki ceramiczne i kamienne. Panele i drewno muszą posiadać specjalny atest i wówczas również mogą być zastosowane w komplecie z ogrzewaniem podłogowym. Ciekawym produktem wykończeniowym, są panele winylowe, które łączą w sobie właściwości przewodzenia ciepła oraz imitują pożądany przez inwestora materiał, stanowiąc piękne wykończenie wnętrza.

Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny przy tworzeniu planów budowy domy. Zapraszamy do skorzystania z naszego konfiguratora.

Zobacz również

Drewniany dom to zdrowie i ekologia

Drewniany dom to zdrowie i ekologia

Temat drewnianych domów prefabrykowanych chcemy rozpocząć od krótkiego stwierdzenia, dzięki któremu mamy nadzieję przekonać absolutnie…
Czytaj więcej
dom ekologiczny

Ekologia, energooszczędność i minimalizm – jesteśmy na tak!

Domy z wielkiej płyty odeszły w zapomnienie, a miejsce państwowego budownictwa zastąpili
Czytaj więcej
drewniany dom prefabrykowany

Drewniany dom prefabrykowany – najważniejsze cechy

Zajmujemy się budową drewnianych domów prefabrykowanych na terenie  całego kraju. W tym czasie zdobyliśmy cenne…
Czytaj więcej