Ogrzewanie podłogowe w prefabrykowanym domu drewnianym | TopHouse1000

Ogrzewanie podłogowe w prefabrykowanym domu drewnianym

Uzyskanie ciepła dla domu to bardzo ważna kwestia, którą należy starannie przemyśleć. Konstrukcja i technologia budowy prefabrykowanych domów drewnianych pozwala na skorzystanie z wielu źródeł energii, ponieważ dzięki skutecznej izolacji i dobrze zaprojektowanej bryle potrzebna jest stosunkowo mała ilość energii do ogrzania przestrzeni mieszkalnej. Równie ważny jest wybór technologii, która uzyskane ciepło rozprowadzi po naszym domu.

Już na etapie projektowania należy wskazać rodzaj instalacji grzewczej, ponieważ tylko poprawny i rzetelny projekt pozwoli na przygotowanie wydajnego systemu. W naszym konfiguratorze do wyboru, zgodnie z ofertą, mamy ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie płytowe. Tym razem bliżej przyjrzymy się pierwszemu z nich.

Ogrzewanie podłogowe ściśle związane jest z zastosowanie płyty fundamentowej, która pełni ważną rolę w jego funkcjonowaniu. Zapewnia ona świetną izolację od podłoża oraz mogą zostać  umieszczone w niej przewody grzewcze. Rozmieszczenie elementów instalacji grzewczej pozwala na szybkie i równomierne ogrzanie pomieszczeń oraz stworzenie komfortowych warunków dla funkcjonowania domowników. Dzięki niewielkim różnicom temperatury w przestrzeni mieszkalnej zmniejsza się cyrkulacja powietrza, a co za tym idzie obieg kurzu – dlatego rozwiązanie jest szczególnie przyjazne dla alergików i osób cierpiących na schorzenia górnych  dróg oddechowych. Wybór opisanego systemu pozwala także na uniknięcie strefy przegrzania. Dodatkową zaletą jest aspekt wizualny, ponieważ taki rodzaj instalacji pozostaje niewidoczny.

Ogrzewanie podłogowe, będzie świetnie współpracowało z praktycznie każdym rodzajem wykończenia podłogi. Musimy pamiętać, że materiał, z którego będzie wykonana podłoga musi być dobrym przewodnikiem ciepła. Świetnie sprawdzą się tutaj płytki ceramiczne i kamienne. Panele i drewno muszą posiadać specjalny atest i wówczas również mogą być zastosowane w komplecie z ogrzewaniem podłogowym. Ciekawym produktem wykończeniowym, są panele winylowe, które łączą w sobie właściwości przewodzenia ciepła oraz imitują pożądany przez inwestora materiał, stanowiąc piękne wykończenie wnętrza.

Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny przy tworzeniu planów budowy domy. Zapraszamy do skorzystania z naszego konfiguratora.

Zobacz również

dom parterowy czy piętrowy

Dom parterowy czy piętrowy?

Drewniany dom prefabrykowany w technologii szkieletowej może zostać zbudowany w dowolnej formie - to od…
Czytaj więcej
dom prefabrykowany

Prefabrykowany dom drewniany to doskonała efektywność energetyczna

Już w przyszłym roku czekają nas zmiany w prawie budowlany, które będą obowiązywały na terenie…
Czytaj więcej
pokrycie dachowe

Drewniany dom prefabrykowany – jakie pokrycie dachu wybrać?

Jaki dach będzie najlepszy dla prefabrykowanego domu drewnianego? Z tym pytaniem będzie musiał się zmierzyć…
Czytaj więcej