Technologia

Decydując się na budowę domu mamy do dyspozycji bardzo liczne rozwiązania konstrukcyjne. Nasza Firma proponuje przemyślany i kompletny system budowy domu energooszczędnego na bazie konstrukcji drewnianej szkieletowej.

Nasza technologia opiera się o stosowaną już w XVII w technologii szkieletowej. Oczywiście z biegiem lat oraz zdobywania wiedzy konstrukcyjno-technicznej była modernizowana i ulepszana, a efektem ostatnich udoskonaleń jest możliwość budowania możliwie nie drogich, ciepłych i przyjaznych dla człowieka domów dla kilku pokoleń.

Technologia budowy domów szkieletowych drewnianych jest w fazie szybkiego rozwoju. Proces budowy gwarantuje szybkość i dokładność, ponieważ ogromna część prac wykonywana jest na hali
naszej fabryki, gdzie przy dogodnych warunkach pracy wszystkie elementy wykonywane są z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Jakość wykonania gwarantuje wewnętrzna Kontrola
Jakości, doglądając każdego elementu w fazie produkcji.

W zróżnicowanym klimacie panującym w naszym kraju, domy budowane metodą tradycyjną wykonywane są w deszczu, a nawet śniegu. Wówczas materiały nośne, konstrukcyjne (stal, beton) narażane są na niekorzystne warunki atmosferyczne, co często bardzo negatywnie wpływa na ich jakość i skraca trwałość. Wszystkie elementy konstrukcyjne Naszych domów, przygotowywane są w suchych pomieszczeniach fabryki, gdzie zawilgocenie, zamarzanie materiałów jest nie możliwe, a każdy element opuszczający halę jest starannie zabezpieczony przed transportem.

Prawidłowe przekroje poszczególnych elementów tzn. ścian, dachu i fundamentów w nawiązaniu do nowoczesnych, aczkolwiek sprawdzonych technologii izolacyjnych pozwalają na znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną, a co za tym idzie, pomniejszenie kosztów utrzymania i eksploatacji budynku.

Kierując się wytycznymi w kwestii ochrony środowiska nasze domy są bardzo przyjazne dla otoczenia, poprzez małe zapotrzebowanie na paliwo energetyczna, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.Drewno, przyjazne dla środowiska użyte materiały podczas budowy domów szkieletowych umożliwiają uzyskanie wysoko przyjaznego mikroklimatu, co ma pozytywny wpływ na aspekty zdrowotne mieszkańców, jak również samopoczucie.

Technologia naszych budynków, sposoby połączeń oraz podstawy projektowania opierają się o warunki sztuki budowlanej, wiedzy technologicznej, ale również doświadczenie Firmy DZ Konstrukcje, która z powodzeniem już od lat działa w branży budowlanej, specjalizując się głównie w konstrukcji drewnianej. Zdobyte przez nich doświadczenie oraz wiedza z powodzeniem wprowadzana jest w rozwój naszej firmy, co skutkuje najwyższą jakością wykonanych budynków, zarówno od strony wizualnej, ale co najważniejsze technicznej. Połączenie specjalistycznej grupy projektantów, technologów z doświadczonymi ekipami wykonawczymi gwarantuje zadowolenie i wieloletnie korzystanie z naszych domów.

Pomimo potocznej, niesłusznej opinii panującej póki co w naszym kraju, aczkolwiek szybko się zmieniającej, że domy szkieletowe są słabe, zbyt lekkie, mało wytrzymałe, technologia ta jest rzadko stosowana z powodu obaw, a raczej nie wiedzy osób budujących. Patrząc jednak na korzyści które niesie owa technologia tendencja ta szybko się zmienia na korzyść dla konstrukcji drewnianych.

Budujemy Domy, które szanują Twoją energię