Materiały

Przy budowie domów korzystamy z materiałów:

Drewno KVH

LADENBURGER KVH – Podstawowym elementem budowlanym do wykonania konstrukcji jest drewno KVH (Konstruktionsvollholz). Materiał ten został zaprojektowany specjalnie dla wymagań szkieletowego budownictwa mieszkaniowego poprzez opracowanie ścisłych i określonych cech produktu finalnego. Drewno typu KVH jest suszone w specjalnych komorach, sortowane i strugane czterostronnie. Z powodu niskiej wilgotności nie ma tendencji do zmiany swojego kształtu i jest stabilne wymiarowo. Drewno może być zatem wykorzystywane zgodnie z zasadami ochrony strukturalnej, bez zapobiegawczych, chemicznych środków do impregnacji drewna, co ogranicza ilość szkodliwych substancji w otoczeniu człowieka.

Aktywna membrana proizolacyjna

Eurovent AKTIV 3 – Trójwarstwowa aktywna membrana paroizolacyjna. Zbudowana z dwóch warstw włókniny polipropylenowej oraz filmu funkcyjnego, który umożliwia niewielkim ilościom pary wodnej migrację w kierunku poddasza z wnętrza budynku oraz, jeśli zaistnieje taka potrzeba, z poddasza do wewnątrz. Może być wykonana na zamówienie w wersji z dwiema taśmami samoprzylepnymi – SK2. Aktywne właściwości membrany polegają na zapobieganiu kondensacji pary wodnej, czego nie zapewniają zwykłe folie paroizolacyjne.

Zalety: Aktywna paroizolacja, Wytrzymała na rozrywanie, Odporna na promieniowanie UV, Szybki i łatwy montaż.

Płyta MFP

PFLEIDERER MFP® – to innowacyjna, wielofunkcyjna płyta drewnopochodna, szeroko stosowana w pracach budowlanych i remontowych oraz jako ciekawy materiał wykończeniowo-dekoracyjny. Ma cechy litego drewna, jest wygodna w montażu i obróbce.

Płyta MFP® wytrzymuje obciążenia nawet do 20 MPa oraz praktycznie nie odkształca się pod wpływem wilgoci i spełnia najbardziej rygorystyczne atesty higieniczne. Charakteryzuje się wyjątkowo wysoką przyczepnością dla zapraw i lepiszcz budowlanych. Jest trudnopalna dzięki zwiększonej gęstości i zawartości melaminy (przewaga nad łatwopalną płytą OSB-3).

Płyta Fermacell

Homogeniczna struktura płyt i wzmocnienie ich włóknami sprawiają, że płyty FERMACELL są bardzo stabilne, wytrzymają ekstremalne obciążenie i mają uniwersalne zastosowanie. FERMACELL jest równocześni płytą budowlaną, przeciwpożarową oraz płytą przeznaczoną do pomieszczeń wilgotnych. Płyty gipsowo- włókninowe FERMACELL mogą być przymocowane za pomocą wkrętów
lub klamer w odległości około 1 cm od krawędzi nie powodując jej wyłamywania. Wysoka wytrzymałość płyt FERMACELL jest widoczna również w przypadku ścian obciążonych dodatkowymi
ciężarami. Zawieszane szafki, półki itd. można silnie umocować również bez mocowania na konstrukcji nośnej. Jeden wkręt z kołkiem rozporowym w płycie FERMACELL o grubości 12,5 mm
uniesie obciążenia 50 kg. Płyty FERMACELL już w procesie produkcji są impregnowane warstwą gruntu i dlatego mogą być natychmiast malowane, tapetowane lub okładana kafelkami.
Pomieszczenia są szybko przygotowane do użytkowania, całkowite wykonanie jest bardziej ekonomiczne

Steico

Porowata struktura materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego gromadzi w sobie dużo powietrza, stanowiąc jednocześnie efektywną ochronę przed zimnem w zimie.

Materiały izolacyjne STEICO są cięższe od wielu innych powszechnie znanych materiałów. To właśnie dodatkowy ciężar (większa gęstość) jest kluczem do letniej ochrony przed upałem. Materiały izolacyjne STEICO stawiają po prostu większy opór upałom za dnia. Dzięki temu wewnątrz mieszkania przez cały dzień utrzymuje się przyjemna temperatura.

Włóknista struktura oraz wyższa gęstość materiałów izolacyjnych STEICO zapewniają znakomitą ochronę przed hałasem. Izolują nie tylko przed hałasami zewnętrznymi lub z wewnątrz, ale stanowią także świetną ochronę akustyczną pomiędzy pomieszczeniami, piętrami budynku.

Materiały izolacyjne STEICO otaczają dom „funkcjonalnym płaszczem”. Nadmiar pary wodnej (powstały np. w skutek gotowania lub kąpieli) może zostać odprowadzony na zewnątrz. Dzięki temu unikamy powstawania pleśni czy szkód w konstrukcji budynku. Hydrofobowe produkty STEICO zapewniają jednocześnie skuteczną ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Regulują mikroklimat w pomieszczeniu poprzez wysoką zdolność akumulacji pary wodnej.

Materiały izolacyjne z włókna drzewnego powstają z naturalnego drewna. Podczas produkcji materiału nie są stosowane żadne szkodliwe dodatki. Płyty izolacyjne produkowane metodą mokrą, są łączone drewnopochodnym spoiwem „Lignin”.