Fundamenty

FUNDAMENTY

Naszym generalnym wykonawcą na Polskę jest firma LUX-HAUS ( http://www.termoplyta.pl/pl/ )

Podstawowym elementem posadowienia budynku na gruncie jest płyta fundamentowa. Wybierając ten sposób fundamentowania kierujemy się względami ekonomicznymi podpartymi prawidłowymi obliczeniami konstrukcyjnymi w nawiązaniu do lokalnych warunków gruntowych.

Z uwagi na różne strefy przemarzania w danych regionach naszego kraju, stosujemy wymianę podłoża gruntowego pod projektowany fundament. Do wymiany gruntu stosujemy pospółkę, piasek lub keramzyt. Po odpowiednim zagęszczeniu mechanicznym stanowi to podstawę do wykonania płyty żelbetowej.

Następnym etapem jest ułożenie izolacji termicznej z płyt styropianowych (styrodurowych) w dwóch warstwach gr. 10cm oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej.

Element nośny – płyta fundamentowa żelbetowa monolityczna gr. 15cm – jest ułożona bezpośrednio na izolacji termicznej. Stosujemy usztywnienia obwodowe oraz pod ścianami nośnymi belkami o wymiarach 20/20 cm. Zbrojenie płyty – pręty fi 10 w rozstawie 10 cm, krzyżowo. Zbrojenie belek – 4 pręty fi 12, strzemiona fi 6 co 20 cm. Beton B-20, stal A-III.