Korzyści

ZDROWY DOM – drewniana, przyjazna dla człowieka konstrukcja, indywidualny mikroklimat wnętrza budynku, który polepsza warunki zdrowotne jego użytkowania.

MAŁY CIĘŻAR DOMU – lekka konstrukcja szkieletowa domu drewnianego ogranicza wymiary fundamentów (niższe koszty).

KRÓTKI CZAS BUDOWY – budowa domu w naszej technologii jest bardzo szybka trwa około 3 miesięcy. System wysoko zaawansowanej prefabrykacji omija problem kapryśnej pogody panującej na terenie naszego kraju oraz najbliżej sąsiadujących. Czas potrzebny do montażu budynku pod dach, na przygotowanej uprzednio płycie fundamentowej trwa ok. 3-4 dni.

DOBRA OCHRONA CIEPLNA – konstrukcja dachu i ścian zewnętrznych wypełniona jest izolacją cieplną w całej grubości konstrukcji. Skandynawskie wzorce, sprawdzają się tym bardziej w Polsce i gwarantują niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię cieplną. Co za tym idzie koszt eksploatacji budynku jest znacznie niższy niż w technologii murowanej.

SUCHA TECHNOLOGIA – budowa konstrukcji budynku to montaż elementów drewnianych przy użyciu gwoździ i metalowych łączników powoduje brak przerw technologicznych takich jak wiązanie z betonu, czy też schnięcie innych zapraw kładzonych „na mokro”.

MOŻLIWOŚĆ BUDOWANIA DOMÓW W ZIMIE – jedynym elementem wykonywanym na mokro jest fundament, pozostałe elementy można wykonywać także w niskich temperaturach.

ŁATWOŚĆ PRZEBUDOWY I MODERNIZACJI – lekka konstrukcja szkieletowa zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy, remonty i naprawy instalacji.

MAŁA GRUBOŚĆ ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH – wypełnienie konstrukcji drewnianej izolacją cieplną ogranicza grubość ścian zewnętrznych, pozwalając powiększyć powierzchnię użytkową budynku (około 10%).


 
 
 

TECHNOLOGIA WYMAGAJĄCA DUŻEGO WYSPECJALIZOWANIA – wymaga dużej dokładności i dobrej znajomości wymagań technicznych. Podczas wykonywania prac nie ma obwiniania poprzedniego wykonawcy o błędy technologiczne, czy nie zgodne z projektem. Nasza firma wykonuje inwestycję od początku wraz z projektem, aż po ustalony z klientem stopień zaawansowania wykończenia budynku. Dalece posunięta prefabrykacja niweluje, a nawet uniemożliwia powstanie błędów, czy też brak odpowiedniego wymiarowania. Dom, każde pomieszczenie jest idealnie zgodne z projektem, co gwarantuje kontrola jakości naszej fabryki.