Ekologiczne i ekonomiczne ciepło w Twoim domu

Rosnąca świadomość dotycząca wpływu działalności człowieka na stan środowiska sprawia, że poszukujemy rozwiązań ekologicznych. Bardzo istotne, aby wybrane rozwiązanie było korzystne finansowo dla inwestora. Opłacalność ogrzewania i ekologię możemy skutecznie pogodzić, budując dom prefabrykowany.

Przyjrzymy się bliżej ogrzewaniu domu i technologiom jakie mogą zostać zastosowane, by było optymalnie zarówno dla środowiska jak i dla  finansów inwestora. Budowa domu prefabrykowanego to gwarancja małej straty ciepła. Dzięki temu, że elementy konstrukcyjne powstają w fabryce, w atmosferze ochronnej pozbawionej wilgoci otrzymujemy gwarancję najwyższej jakości oraz szczelności.

To podstawa dla budynku, w którym zasadne będzie wykorzystanie klasycznych oraz alternatywnych technologii grzewczych, z myślą o ekologii.

Przykładowe rozwiązania zastosowane w domach ekologicznych:

  1. Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne – przetworzenie energii słonecznej na ciepło, które posłuży do ogrzania wody lub zasilenia instalacji grzewczej. Tutaj duże znaczenie ma położenie działki oraz odpowiednie usytuowanie domu względem słońca.
  2. Pompa ciepła z rekuperacją- urządzenie grzewcze w pełni ekologiczne, wykorzystujące pobór ciepła z otoczenia do wytworzenia energii, służącej ogrzewaniu budynku lub podgrzewaniu wody. Dodatkowo rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego przez system wentylacyjny.
  3. Kocioł gazowy, kocioł kondensacyjny, kocioł na paliwo stałe- klasyczne urządzenia grzewcze dzięki właściwościom domów prefabrykowanych stają się wydajniejsze, a co za tym idzie bardziej przyjazne dla środowiska.

Ważnym elementem wpływającym na wydajność ogrzewania jest kształt domu i jego właściwie dobrane proporcje. Zwarta bryła budynku zwiększa energooszczędność.

Dlatego najlepsze do ogrzania są domy z dachami płaskimi lub dwuspadowymi.

Wybierając ogrzewanie należy skorzystać z porady eksperta.

Już na etapie budowy domu należy wybrać najwyższej jakości materiały i skorzystać z usług doświadczonej firmy, która bierze odpowiedzialność za wykonaną pracę.

Zobacz również

Domy drewniane-prefabrykowane

Domy drewniane-prefabrykowane: poprawna konstrukcja i dobre praktyki

Własny dom to bezpieczeństwo i wygoda. Nic dziwnego, że kiedy podejmujemy decyzję o jego budowie…
Czytaj więcej

Dlaczego warto zbudować prefabrykowany dom w Polsce?

Decyzja o budowie prefabrykowanego domu o konstrukcji szkieletowej to zdecydowanie dobry, chociaż wciąż mało popularny…
Czytaj więcej

Zima coraz bliżej – Energooszczędne drewniane domy prefabrykowane

Na co w obecnych czasach zwraca się uwagę wybierając projekt i technologię budowy domów? Zazwyczaj…
Czytaj więcej