fbpx

Ekologiczne i ekonomiczne ciepło w Twoim domu

Rosnąca świadomość dotycząca wpływu działalności człowieka na stan środowiska sprawia, że poszukujemy rozwiązań ekologicznych. Bardzo istotne, aby wybrane rozwiązanie było korzystne finansowo dla inwestora. Opłacalność ogrzewania i ekologię możemy skutecznie pogodzić, budując dom prefabrykowany.

Przyjrzymy się bliżej ogrzewaniu domu i technologiom jakie mogą zostać zastosowane, by było optymalnie zarówno dla środowiska jak i dla  finansów inwestora. Budowa domu prefabrykowanego to gwarancja małej straty ciepła. Dzięki temu, że elementy konstrukcyjne powstają w fabryce, w atmosferze ochronnej pozbawionej wilgoci otrzymujemy gwarancję najwyższej jakości oraz szczelności.

To podstawa dla budynku, w którym zasadne będzie wykorzystanie klasycznych oraz alternatywnych technologii grzewczych, z myślą o ekologii.

Przykładowe rozwiązania zastosowane w domach ekologicznych:

  1. Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne – przetworzenie energii słonecznej na ciepło, które posłuży do ogrzania wody lub zasilenia instalacji grzewczej. Tutaj duże znaczenie ma położenie działki oraz odpowiednie usytuowanie domu względem słońca.
  2. Pompa ciepła z rekuperacją- urządzenie grzewcze w pełni ekologiczne, wykorzystujące pobór ciepła z otoczenia do wytworzenia energii, służącej ogrzewaniu budynku lub podgrzewaniu wody. Dodatkowo rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego przez system wentylacyjny.
  3. Kocioł gazowy, kocioł kondensacyjny, kocioł na paliwo stałe- klasyczne urządzenia grzewcze dzięki właściwościom domów prefabrykowanych stają się wydajniejsze, a co za tym idzie bardziej przyjazne dla środowiska.

Ważnym elementem wpływającym na wydajność ogrzewania jest kształt domu i jego właściwie dobrane proporcje. Zwarta bryła budynku zwiększa energooszczędność.

Dlatego najlepsze do ogrzania są domy z dachami płaskimi lub dwuspadowymi.

Wybierając ogrzewanie należy skorzystać z porady eksperta.

Już na etapie budowy domu należy wybrać najwyższej jakości materiały i skorzystać z usług doświadczonej firmy, która bierze odpowiedzialność za wykonaną pracę.

Zobacz również

drewniany dom prefabrykowany

Drewniany dom prefabrykowany – najważniejsze cechy

Zajmujemy się budową drewnianych domów prefabrykowanych na terenie  całego kraju. W tym czasie zdobyliśmy cenne…
Czytaj więcej
dom-energooszczedny

Dom pasywny i energooszczędny – eko trendy w budownictwie

Zbudowanie domu pasywnego to duże wyzwanie, które wymaga bezbłędnego projektu, doświadczonej ekipy i inwestycji w…
Czytaj więcej
dom parterowy czy piętrowy

Dom parterowy czy piętrowy?

Drewniany dom prefabrykowany w technologii szkieletowej może zostać zbudowany w dowolnej formie - to od…
Czytaj więcej